Czyszczenie skór. Co warto wiedzieć?


Czyszczenie skór

Skórzana tapicerka samochodowa czy meblowa prezentuje się bardzo prestiżowo i elegancko. Jeszcze kilka lat temu była trudno dostępna, a przede wszystkim niezwykle droga. Obecnie zastosowanie tak “luksusowego” materiału nie stanowi już takiego problemu. Jednak tapicerka ze skóry to nie tylko atuty wizualne, ale i praktyczne.

Z całą pewnością jest to rozwiązanie bardzo trwałe i wytrzymałe. Doceniana jest również za łatwość w utrzymaniu czystości. Wszelkie powierzchniowe zabrudzenia można usunąć bardzo szybko, używając przy tym zwykłej ściereczki. Niestety nie ze wszystkimi plamami i zanieczyszczeniami jesteśmy w stanie poradzić sobie tak szybko. Czyszczenie skór to wbrew pozorom bardzo precyzyjna praca, wymagająca odpowiedniego podejścia oraz zastosowania odpowiednich środków, które pozwolą nie tylko bezpiecznie usunąć plamy, ale i zabezpieczyć powierzchnię materiału na przyszłość.

Profesjonalne czyszczenie skórzanej tapicerki

Profesjonalne czyszczenie skórzanej tapicerki to kilkuetapowa praca. Na początku należy ją bardzo dokładnie odkurzyć, aby pozbyć się wszelkich powierzchniowych zabrudzeń w postaci kurzu, pyłów, drobin piasku itp. Następnie można przejść do umiejętnego usuwania wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Na tym etapie niezbędne jest zastosowanie odpowiednich preparatów przeznaczonych do zastosowania bezpośrednio na skórze. Specjaliści w naszej firmie stosują wyłącznie profesjonalną i sprawdzoną chemię marek Colourlock, Gliptone i Ottimo. Te specjalistyczne środki są bezpieczne dla materiału, a jednocześnie pozwalają na skuteczne usunięcie wszelkich zabrudzeń, nawet tych, które do tej pory stawiały opór. Są to produkty dedykowane skórzanym tworzywom, dlatego nie ma obaw, że podczas wykonywanych prac dojdzie do uszkodzeń.

Działanie stosowanych preparatów nie ogranicza się wyłącznie do usunięcia zabrudzeń. Wykazują one również właściwości konserwujące i pielęgnujące skórę. Sprzyjają w przywracaniu skórze koloru i blasku. Oprócz tego używane produkty przeciwdziałają wysuszaniu, pękaniu i blaknięciu koloru. Po wykonanych przez nas pracach twoja tapicerka jest nie tylko perfekcyjnie wyczyszczona, ale także zabezpieczona przed kolejnymi zabrudzeniami i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.