Metody prania tapicerki meblowej


tapicerka meblowa

Eleganckie tapicerowane meble z pewnością będą ozdobą każdego salonu. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na tapicerowane współczesne kanapy, retro fotele, czy szezlongi rodem z XIX wieku nieestetyczne plamy i zabrudzenia sprawią, że pomieszczenia w których znajdują się meble, stracą na swojej efektowności.

Może być nam ciężko skutecznie wyprać pobrudzone obicia, a wręcz możemy im zaszkodzić jeśli podejdziemy do tego w nieumiejętny sposób. Podpowiemy na co zwrócić uwagę, aby meble lśniły czystością na co dzień.

Właściwa pielęgnacja kluczem do czystości

Sposób prania tapicerki powinien być dostosowany przede wszystkim do rodzaju materiału. Źle dobrane środki chemiczne mogą odbarwić tapicerkę lub pozostawić nieestetyczne plamy. Zbyt duża ilość wody użyta do czyszczenia i nieodpowiednie wysuszenie mogą z kolei przyczynić się do gnicia materiału i powstawania pleśni. W sklepach znajdziemy różne środki do czyszczenia, od płynów przez pianki. Koniecznie powinniśmy zapoznać się z zaleceniami producenta i przeprowadzić test produktu na mało widocznym fragmencie tapicerki.

Usługi firm czyszczących

Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest oddanie mebla w ręce specjalistów. Firmy czyszczące indywidualnie dobierają odpowiednią metodę czyszczenia, jaki i środki piorące, do rodzaju materiału. Popularną metodą jest czyszczenie ekstrakcyjne, czyli usuwanie brudu pod ciśnieniem przy jednoczesnym odciąganiu wody z materiału. Koszt czyszczenia kanapy będzie wynosił około 100 – 200 zł w zależności od stopnia zabrudzenia i wielkości sofy.

Aby meble długo cieszyły oko domowników konieczna jest nieustanna pielęgnacja. W przypadku większych zabrudzeń bądź konieczności odświeżenia tapicerki warto skorzystać z usług fachowców. Szybko i profesjonalnie zadbają o nasze meble, dzięki czemu kanapy, fotele i tapczany zachowają jakość na bardzo długo.